Michał Wiśniewski usłyszał wyrok. Został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności

0

Dnia 30 Października w Sądzie Okręgowym Warszawa – Praga zapadł wyrok nad Michałem Wiśniewskim. Sąd uznał, że piosenkarz jest winny wyłudzenia pożyczki w wysokości 2,8 mln zł i wymierzył mu karę 1,5 roku więzienia, grzywnę w wysokości 80 tys. zł i nakazał pokrycie kosztów procesowych.

“W celu uzyskania pożyczki Michał W. przedłożył nierzetelne, pisemne oświadczenie o swoich dochodach, które znacznie zawyżył, a także podał nierzetelne dane dotyczące dochodów poręczyciela – ówczesnej żony podejrzanego”

Taką informację podała prokuratura sądu okręgowego Warszawa – Praga. Sprawa sądowa w sprawie afery SKOK Wołomin trwa nieprzerwanie od 2021 roku. Natomiast sam piosenkarz, twierdzi że jest niewinny.

“Nie zataiłem żadnych informacji. Jestem niewinny. Nie dopuściłem się ani jednego z zarzucanych mi czynów. Chcąc wyłudzić te pieniądze, to zabrałbym je, a nie włożył w klub i remont. Sprawa SKOK Wołomin jest sprawą powszechnie znaną i myślę, że jestem idealną twarzą do tego. Największym jej bohaterem i gwiazdą jest jednak osoba, która do tego incydentu dopuściła – Piotr Polaszczyk. Niczego nie ukradłem.”

Natomiast sąd uznał, że nie budzi najmniejszej wątpliwości, że oskarżony wypełnił wszystkie czyny zarzucane mu w akcie oskarżenia. Grzywna jest wyższa niż żądania prokuratora. Wyrok jest nieprawomocny. Obrońca Michała Wiśniewskiego zapowiedział wniesienie apelacji.

Źródło: Własne

Fot. ANDRASZ SZILAGYI/MWMEDIA / MW Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *