Kapela Pieczarki odznaczona największym, krajowym odznaczeniem w dziedzinie Kultury Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

0

Kapela Pieczarki została odznaczona w dniu 09 listopada największym, krajowym odznaczeniem w dziedzinie Kultury, za szczególnie wyróżniające się zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej i kulturalnej – Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego na mocy art. 7 ustawy z dnia 25 października 1991 roku o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1983 oraz z 2019 r. poz. 115) przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego

Jak można przeczytać na oficjalnym profilu na Facebook Kapeli “Kapela Pieczarki” to wyróżnienie jest to bardzo ważny punkt w ich karierze piosenkarskiej- “Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, szczególnie teraz, kiedy obchodzimy Jubileusz 30- lecia pracy artystycznej. Jesteśmy dumni, że dzięki temu dołączyliśmy do grona największych, zasłużonych Artystów w Polsce.”

Źródło: Własne

Fot. Kapela Pieczarki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *