W 2021 roku Chris Martin w rozmowie z Jo Wiley, zdradził, że najprawdopodobniej w 2025 roku ukaże się ich ostatni album studyjny formacji! Ciągnąc wątek muzyk powiedział, że zespół chce do tego momentu wydać trzy płyty (wliczając już Music of the Spheres).

Coldplay założone zostało w 1997 roku w Londynie, przez Chrisa Martina, Jonny’ego Bucklanda, Guya Berrymana i Willa Championa. Formacja zdobyła międzynarodową sławę dzięki swojemu debiutanckiemu albumowi “Parachutes” (2000). Ich piosenka “Yellow” stała się hitem, a kolejne albumy, takie jak “A rush of Blood to the Head” (2002) i “X&Y” (2005) umocniły ich pozycję jako jednego z czołowych zespołów muzyki alternatywnej.

Większość fanów zastanawia się czy to na pewno koniec świetnej muzycznej formacji, tym bardziej że 14 marca 2024 roku ogłoszono, że “Coldplay” ma być jednym z healinerów festiwalu w Glastonbury! Warto tutaj zaznaczyć, że grupa nie wydała w ostatnim czasie żadnej nowej muzyki. Przy okazji tych wieści pojawiły się również pogłoski, że coś jest na rzeczy, a do tego, że pokaz na Glastonbury będzie ostatnim tak dużym występem formacji przed tym, co ta planuje zrobić w przyszłym roku.

Czy występ podczas festiwalu Glastonbury, będzie ostatnim takim dużym wydarzeniem w historii formacji Coldplay? Czas pokaże.

Źródło: radio.eska

Foto: live.nation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *