Jean Michel Jarre i Brian May – spektakularne show muzyczno-świetlne w Bratysławie

0

Legenda muzyki elektronicznej Jean Michel Jarre, po ponad 4 letniej przerwie powrócił do koncertów na otwartej przestrzeni. W Bratysławie, na rozpoczęcie festiwalu Starmus, podczas koncertu Bridge from the Future, dał w raz z również legendarnym Brianem Mayem niezwykłe i niezapomniane show muzyki i dźwięku.

Tłumy na koncertach Jean Michel Jarre’a to nic nowego, przecież kompozytor ma już na swoim koncie koncerty podczas których na żywo pod sceną śledziły go miliony osób, jest pod tym względem wraz z Rodem Stewartem niepokonany (obaj zebrali 3,5 miliona osób pod sceną – co jest oficjalnym rekordem guinessa i ciężko będzie pobić komukolwiek ten wyczyn). Tym razem pod sceną nie zebrały się miliony, a tysiące fanów francuza (wedle wyliczeń pod sceną było ponad 100 000 osób).

Koncert w Bratysławie, był muzycznym przekrojem bogatej kariery Jarre’a, która trwa już przecież ponad 50 lat! W repertuarze nie mogło zabraknąć totalnych klasyków jak Oxygene, Equinoxe, Magnetic Fields, czy Rendez Vous. Szczególnie w pamięci widzów zapadnie wykonanie Rendez Vous 2 wraz z gościem specjalnym Brianem May’em i orkiestrą symfoniczną, wraz z chórem słowackiej filharmonii narodowej. Poza wymienionymi wyżej utworami w repertuarze znalazły się również nowsze utwory z albumów Electronica i Oxymore.

Niedzielnego majowego wieczoru, nie tylko muzyka sprawiła że ten koncert jest nie zapomniany. Jak każdy fan muzyki Jean Michel Jarre’a wie, Francuz słynie z wykorzystywania w swoich koncertach najnowszych technologii. Nie inaczej było w Bratysławie, gdzie muzyka współgrała z specjalnymi świetlnymi wizualizacjami.

Podsumowując, Jean Michel Jarre, wciąż ma to coś. Po raz kolejny pokazał, że mimo upływu lat ( ma już 75 lat), wciąż jest ikoną muzyki elektronicznej, a także mistrzem kreowania unikalnych, niepowtarzalnych widowisk audiowizualnych. Udowodnił, że jego muzyka nie zna granic czasowych, ani przestrzennych, oraz, że mimo upływu lat wciąż bawi się swoją muzyką na scenie skacząc, czy klaszcząc. Dla wszystkich obecnych w Bratysławie tego wieczoru był to z pewnością niezapomniany czas, pełen magii dźwięku, obrazu i sztucznych ogni, których podczas widowisk Jarre’a nie może zabraknąć. Koncert można było oglądać również w Telewizji Słowackiej RTS, Francuskiej Monde 5 i na całym świecie za pośrednictwem oficjalnej transmisji na żywo na kanale YouTube Jean Michel Jarre’a.

Źródło: Informacja własna

Foto: Jarre98

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *