W Bydgoszczy rozpoczął się V Festiwal Muzyki Dawnej

0

Koncertem muzyki polskiej z czasów średniowiecza rozpoczęła się piąta edycja Festiwalu Muzyki Dawnej w sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW w Bydgoszczy. Celem Festiwalu jest prezentacja muzycznych skarbów polskiej i europejskiej muzyki dawnej. Festiwal w tym roku odbywa się pod nazwą Bydgoska Scena Barokowa.

Wraz z Bydgoską Sceną Barokową, możecie odbyć muzyczną podróż w czasie, począwszy od średniowiecza na początku XIX wieku kończąc. Pierwszy z koncertów był skupiony na muzyce polskiej, która powstała w okresie od XII do XV wieku na terenie trzech regionów: Wielkopolski, Małopolski i Pomorza.

Na koncercie inauguracyjnym, można było spotkać znakomitych wykonawców tworzących międzynarodowy zespół Peregrina założony 26 lat temu w Bazylei przez mieszkającą w Szwajcarii Agnieszkę Budzińską – Bennett. Jest to wybitna znawczyni i badaczka muzyki dawnych epok. Zwłaszcza epoki średniowiecza. W stan skupienia i kontemplacji, bez wątpienia wprowadziły słuchaczy pieśni o Maryi, św. Wojciechu i Stanisławie.

Organizatorem festiwalu, który potrwa do 28 października jest Stowarzyszenie Akademii Muzyki Dawnej. Na kolejnym koncercie, będzie można posłuchać renomowany zespół La Tempesta, który wykonywać będzie muzykę baroku. Koncert w najbliższą sobotę w dawnej sali Copernicanum UKW w Bydgoszczy.

Foto: tvp.pl

Źródło: bydgoszcz.tvp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *